Početna strana > Hronika > Turska: Fudbaleri Partizana poraženi su Malatije sa 1:0, ali plasirali su se u plej-of kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope

petak, 16. avgust 2019.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

Crno-beli su izgubili na gostovanju od Malatije 1:0, ali su prošli dalje zahvaljujući pobedi u Beogradu od 3:1.

Turski tim je poveo već u sedmom minutu golom Adisa Jahovića posle očajne reakcije štopera i velike greške Vladimira Stojkovića.

Međutim, crno-beli su u nastavku uglavnom kontrolisali ritam meča, da bi nakon anti-fudbala u drugom poluvremenu odoleli žestokom pritisku domaćina u završnici susreta, kada se Stojković iskupio sjajnom intervencijom.

Partizan će u plej-ofu kvalifikacija za LE igrati sa boljim iz duela između Moldea i Arisa. Norvežani su u prvom meču slavili 3:0.

Nije odigrao Partizan na nivou iz prvog meča, ali je odigrao dovoljno da prođe u poslednju rundu kvalifikacija za jesen u Evropi.

Loše je počelo za crno-bele, već u sedmom minutu Adis Jahović smanjuje ukupni zaostatak Malatije i glavom donosi vođstvo u revanšu.

Akbaš je poslao dubinsku loptu pred kazneni prostor, loše su bili postavljeni štoperi Partizana Ostojić i Pavlović, daleko od Jahovića.

Na sve to, bespotrebno je istrčao Stojković, prekasno i preslabo ušao u duel s Jahovićem koji krenut leđima glavom loptu šalje u nebranjenu mrežu.

Nakon toga Partizan preuzima inicijativu, do kraja prvog dela igre diktira tempo i kruži oko kaznenog prostora Malatije, ali osim jednog pokušaja Asana, teško ulazi u gol šanse.

Ipak, u nadoknadi vremena crno-beli dobijaju priliku da povedu. Tošić je odlično ubacio iz slobodnog udarca sa desne strane na drugu stativu, tamo je sam bio Sadik koji šutira dva puta.

Prvo mu Fernole brani udarac glavom, potom napadač Partizana tuče i nogom, lopta prolazi ispod golmana Malatije, ali ju je zakačio dovoljno da joj uspori put ka golu pa uspeva da je uhvati.

Usledilo je drugo poluvreme u kojem su oba tima igrala poprilično rezervisano do poslednjih 15 minuta.

Više su strahovali da ne prime gol koji bi mogao da im presudi nego da postignu jedan kojim bi mogli da reše meč.

Partizanu je odgovarao takav ritam igre, uz dosta prekida zbog brojnih faulova, pa je vreme išlo u korist srpskog tima.

U samoj završnici Malatija konačno kreće ofanzivno, jer joj je bio neophodan pogodak, pa sve jače pritiska odbranu Partizana.

Uglavnom su dubinskim loptama i centaršutevima Torea tražili Jahovića u kaznenom prostoru, ali su štoperi Partizana odlično pratili centarfora Severne Makedonije.

Najbolju priliku za Malatiju upropastio je Stojković, koji je sjajno reagovao posle šuta Mine iz ofsajd pozicije i tako se iskupio za kiks iz sedmog minuta.

Usledila je sudijska nadoknada od čak sedam minuta, a u tom periodu i odlične gol šanse za oba tima.

U roku od 60-ak sekudi Sadik propušta zicer za "overu" plasmana Partizana, dok s druge strane Mina kasno uklizava na ubacivanje Fofane u peterac, a odmah za njim Sadik se opet našao u prilici ali je izborio samo korner.

Na kraju Partizan odoleva turskom timu i nastavlja borbu za Evropu.

Ovakojeprotekaomeč:

Partizan će ime narednog protivnika znati kada se odigra revanš meč Molde – Aris.

21.01 – Meč je gotov, Partizan je u plej-ofu Lige Evrope.

20.56 – Tri sjajne prilike u nepunih 60 sekundi – dve za Partizan (Sadik je iskoristio prostor koji je ostavio mahniti napad Malatije), jednu za domaći tim. Gola nije bilo...

20.52 – Sedam minuta će se igrati posle 90. minuta.

20.48 – Još jedan pokušaj turskog tima, Tozlu je šutirao glavom, ali ni izbliza dovoljno dobro da bi Stojković bio ozbiljnije ugrožen.

20.43 – Lazar Pavlović ulazi u igru umesto Sejdube Sume. Partizan deluje kao savršeno sposoban da održi ovaj, za njega povoljan rezultat.

20.39 – Druga faza prekida donela je sjajnu priliku Mini, ali nekadašnji fudbaler River Plejta i reprezentativac Ekvadora nije uspeo da savlada Stojkovića.

20.35 – Eren Tozlu menja Giljermea.

20.32 – Menja i Savo Milošević. Lutovac umesto Zorana Tošića...

20.29 – Prva izmena na susretu, Bifuma izlazi iz igre, Fofana će igrati preostalih pola sata.

20.21 – Jako dobru priliku za Malatiju stvorio je Bifume serijom sjajnih driblinga na levoj strani. Ulaskom u šesnaesterac omogućio je saigraču da šutira iz više nego izgledne prilike, ali je sjajno intervenisao Ostojić i sprečio pogodak.

20.06 – Počeo je drugi deo utakmice...

19.50 – Sjajna prilika za crno-bele u poslednjim trenucima nadoknade. Zoran Tošić je izveo slobodan udarac na kraj defanzivne linije, Sadik je skočio i sasvim dobro šutirao, ali je golman domaćeg tima uspeo da spreči prelazak lopte preko gol-linije.

19.45 – Partizan ima podršku navijača na stadionu Malatije...

19.41 – Nešto mirniji tempo utakmice, učestalost tranzicija je drastično opala i timovi ne uspevaju da ugroze, na ovaj ili onaj način, gol rivala.

19.30 – Još jedna prilika za turski sastav. Ponovo je Tore prošao, ovoga puta je uspeo da doturi loptu do Bifume, koji posle prvog dodira ne uspeva da namesti telo i, shodno tome, lopta odlazi pored gola.

19.22 – Nekoliko opasnih napada Malatije kulminiralo je u sjajnom prodoru Gokhana Torea. Ušao je nekadašnji fudbaler Bešiktaša i Vest Hema u kazneni prostor crno-belih, delovalo je da je nakon njegovog pasa Pavlović igrao rukom, ali usporeni snimak je pokazao da je odluka arbitra da ne dosudi jedanaesterac bila ispravna.

19.15 – Sjajna prilika za Partizan, koje, posle pasa Sume, ne koristi Asano.

19.08 – GOOOOLLL!!!! Malatija ima prednost, Adis Jahović je iskoristio nesigurnost odbrane crno-belih postigao je gol.

19.01 – Meč je počeo...

18.20 – Stadion Malatije izgleda jako lepo pred početak susreta...

18.04 – Za Partizan će od prvog minuta igrati: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Asano, Tošić, Suma i Sadik.

Sastavi:

Malatija: Farnole – Čebake (Čegiran 11'), Mina, Akbaš, Kaš – Šalali, Jidrlim – Bifuma (Fofana 68'), Giljerme (Tozlu 74'), Tore – Jahović

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Asano, Tošić (Lutovac 70') – Suma (L. Pavlović 82') – Sadik (Ožegović 90+6')

Stadion: "Malatija Arena", kapacitet 26.745 mesta

Glavni sudija: Kris Kavana (Engleska)